Velikonoční přípravy

Pavlína Víchová

3. 4. 2021

I když ani letos neproběhnou jarní svátky úplně tradičně, my ze Špičáku jsme se na ně, s dětmi, dostatečně připravovali. Nejdříve nám asistentka pedagoga Marie Nováková připravila velmi zajímavou besedu, na které všem vysvětlila a připomněla jaký mají svátky, tradice a zvyky, význam.

Také, co všechno k nim patří, jaký mají symbolický význam vycházející z kulturních i náboženských tradic.

Pak už se děti pustily do práce, malovaly vše co k jaru patří, v keramice si vyrobily beránky a dekorace, drátkovaly květiny a vajíčka. S paní vychovatelkou Terezou Barvířovou obarvily vajíčka a ve školní kuchyňce upekly beránka, který se jim moc povedl a taky ho hned snědly a pochutnaly si.

Moc jsme si každé odpoledne užili, a děti si nové poznatky a informace určitě zapamatovaly, a budou si je na jaře vždy připomínat.