Vločkohrátky

Radka Vrabcová

11. 1. 2021

Ve školní družině se snažíme v nejvyšší možné míře dodržovat všechna hygienická a další opatření, která jsou nám v současné době nařízena. Děti si velmi dobře zvykly na nošení roušek. Ale nejlépe je nám stejně venku!

Na vzduchu si dovolíme za určitých podmínek roušky odložit. V České Lípě nám pořádná sněhová peřina ještě nenapadla, příděl sněhu je malý, ale i přes to jsme rádi za každou vločku. Děti z pátého oddělení si ho zatím nejvíce užily cestou pod Špičák. Plácaly koule, tvořily figurky, každá kupička sněhu byla naše! Tato výprava však měla i další účel. Vzali jsme s sebou i kaštany, které jsme na podzim nastřádali a připravili jsme zvěři hostinu. Naše „vločkohrátky“ si děti užívají i v parcích. Těšíme se však na svezení na lopatách a bobech a tak doufáme, že nám dostatek sněhu napadne!