Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Výtvarný kroužek školní družiny

Výtvarný kroužek školní družiny

  • Radka  Vrabcová

Radka Vrabcová

6. 6. 2024

I v letošním školním roce navštěvovala každé pondělí skupinka dětí ze školní družiny výtvarný kroužek.


Věkové rozmezí bylo tentokrát široké. Ke stávajícím 3 výtvarníkům ze třetí a páté třídy přibyli žáci z prvního ročníku. Nicméně to nebylo na překážku. Hlavně, že byla chuť tvořit a něco nového se naučit. Obdivovala jsem vytrvalost a trpělivost, se kterou chtěli své práce dokončit a nic neuspěchat. Na některých malbách i kresbách pracovali ve třech lekcích, což bylo až pět hodin. Výtvarné techniky byly rozmanité, využívali jsme různé výtvarné potřeby, různé rozměry papírů i pláten….. Ať už jsme pracovali se symetrií, malovali temperovými či akrylovými barvami, učili se tečkovanou techniku, hráli si s písmem, kreslili suchými křídami…každý si našel to své. Kromě toho si také všichni vytvořili malý lapač snů a své originální tričko. Ani poslední kroužek nebyl bez kreativity. Nazdobené zmrzlinové poháry se opravdu povedly a také znamenitě chutnaly. Děkujeme i mamince Jindřišky a Evičky, které nás obdarovaly dětskými bublinkami a výbornými domácími muffiny. V říjnu opět naviděnou!?