Zdravé dobroty

Květoslava Hradecká

7. 6. 2023

„Je to známá zpráva, kráva mléko dává. My jsme rádi, že ji máme, na mléku si pochutnáme.“ Nejen na mléku, ale i na dalších mléčných výrobcích si během školního roku pochutnávají nejen velcí, ale i ti nejmenší školáci v přípravných třídách.

Dnes bylo pro ně připraveno zdravé mlsání. Nejprve ochutnali jednotlivé suroviny – neochucený jogurt a tvaroh, domácí marmeládu a sladké jahůdky. Pak jsme jednotlivé suroviny společně smíchali, a nakonec vše slupli a zbyly nám jen špinavé pusy. Nakonec jsme ještě přemýšleli, co dalšího se z mléka vyrábí a co bychom mohli ještě příště ochutnat.