Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Zimní areál školy

Zimní areál školy

  • Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

14. 1. 2021

Tak nám napadl sníh a zima je konečně taková, jak má být. Sněhová nadílka přinesla radost pastelákům a dětem 1. i 2. tříd, které si mezi hodinami učení občas venku zaskotačí a staví sněhuláky. Bělostný sníh zahalil stromy a vše vypadá rázem jako v pohádce.


Nezapomínáme na naše ptačí opeřence. Pravidelně jim doplňujeme, do krmítek, slunečnicová semínka a rozvěšujeme po areálu lojové koule. A jaké druhy nejvíce pozorujeme? Tak především sýkory modřinky a koňadry, hýly, ale často sem zalétají i sojky.

Velmi navštěvovanými stromy jsou modříny na školní zahradě, na které často zalétají dlaskové, drozdi kvíčaly a občas se zde mihne veverka. Tyto jehličnany poskytují mnoho chutných olejnatých semínek, které ukrývají v šiškách. V areálu školy se pohybují zajíci, kteří se již stali jeho trvalou součástí.

Jsme rádi za tu sněhovou nadílku, neboť je to velmi významný zdroj zimní vláhy.