28. říjen

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

31. 10. 2022

Minulý pátek 28. října jsme oslavili náš státní svátek vznik Československé republiky. Před čtyřmi lety byla ke stému výročí této významné události zasazena u školní zahrady lípa republiky a jsme rádi, že skvěle roste.

V areálu školy se můžeme také pochlubit lípou, kterou jsme zasadili již v roce 1998 k osmdesátinám našeho státu.

V roce 2018 byly také našimi žáky vysazeny růže republiky. Tyto odrůdy pochází z dvacátých a třicátých let minulého století a nesou jména významných politiků, osobností, událostí a míst naší země. Také ony nás každoročně oblažují svými krásnými květy. Zajímavostí je, že růže nesoucí jméno po našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi má vždy na státní svátek ještě nějaké poupátka.

A to je hezká symbolika!

Na fotografiích jsou odrůdy růží Dr. T. G. Masaryk, Dr. Edvard Beneš, Generál Štefánik a Masarykova jubilejní, která byla vyšlechtěna k jeho osmdesátinám. Fotografie poupat růže Dr. T. G. Masaryk je z 28. října letošního roku.