Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Ivana  Kolčová

Mgr. Ivana Kolčová

30. 9. 2024

Po letošním nástupu do školy absolvovala i třída 7. C adaptační týden a v rámci něho projektový den „Místo, kde žijeme“

Vybrali jsme si českolipský městský park, který je nedaleko naší školy a svojí rozlohou a významem pro život Českolipanů rozhodně stojí za pozornost.

Než jsme vyrazili, rozebraly si jednotlivé skupinky témata, jejichž pohledem měly na celé místo nahlížet. Pomocí internetu si žáci udělali teoretickou přípravu a mohli jsme vyrazit. Asi všichni jsme byli překvapeni stářím parku. Byl založen již před téměř 150 lety.

Park jsme nejprve prošli společně, pak se za svým bádáním vydaly skupinky jednotlivě. Žáci pozorovali, fotili, vymýšleli, co by v parku změnili. Své pozorování následně zpracovali do prezentací.

V dalších dnech jsme se věnovali klasickým školním záležitostem spojeným se zahájením školního roku, tedy např. připomenutí školního řádu, ale hlavně třídním kolektivním aktivitám. Například jsme si vytvořili třídní pravidla nebo společné puzzle, v nichž si každý z nás do svého dílku ztvárnil svůj monogram a něco pro něj typického.