Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák
Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem

• Pavlína  Svobodová

Mgr. Pavlína Svobodová

27. 9. 2024

Ve čtvrtek 26. září jsme se s našimi deváťáky vydali do Krajské vědecké knihovny v Liberci. Při příležitosti Evropského dne jazyků byl zde pro zájemce připraven pestrý jazykově zaměřený program.

Naši žáci se postupně aktivně zapojili do výuky znakové řeči, v dabingovém studiu si několik nejodvážnějších nadabovalo kousek filmu, v týmové soutěži „Riskuj s jazyky“ si provětrali své znalosti o evropských jazycích. Velký úspěch sklidil speak-dating s rodilými mluvčími, například z Kirgizstánu, Polska, Itálie, Turecka, Ukrajiny, Německa nebo z Velké Británie. Zde si žáci vyzkoušeli, jak a jestli zvládnou komunikovat v cizím jazyce. Ujistili se, že by se domluvili hlavně anglicky.

Cílem Evropského dne jazyků je propagovat a podporovat jazykové vzdělávání a rozmanitost jazyků. Myslím, že v tomto případě se to podařilo.