Bezděz

• Jana  Jiroušová

Mgr. Jana Jiroušová

7. 6. 2024

V úterý 4. června se žáci 3. A a 3. B vydali prozkoumat historii i přírodu. Cílem jejich zkoumání byl hrad Bezděz a ZOO koutek Bezděz Dvůr.

Po náročném výstupu na hrad, kdy si žáci vyzkoušeli, že cílem stavitelů hradů byla především nedobytnost a nepřístupnost, se z nich stali hledači pokladu kralevice Václava. S hrací kartou s mapou k pokladu hledali podle vyznačeného plánku jednotlivé komnaty a v nich osm truhliček s děrovačkami se symboly zvířátek. Když pak úspěšně označili kartu ukrytými symboly, dostali drobnou odměnu v podobě sladkosti a odznáčku.

Dalším cílem byl ZOO koutek Bezděz Dvůr, který je místem pohody a klidu. Žáci si prohlédli jednotlivé výběhy a voliéry exotických i domácích zvířátek. Mohli pozorovat např. koně, lamy, pštrosy, opice, mývaly, dikobraze, kapybary a mnohé další.

Obohaceni novými zážitky a fotografickými úlovky se třeťáci vydali zpět k domovu.