„Buď kamarád“

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

6. 6. 2024

Žáci 3. D se ve středu účastnili jedné části z preventivních programů, které se konají na naší škole.

Program „Buď kamarád“ nabídl vyzkoušet si spolupráci mezi sebou, jak se zachovat v určitých situacích, které se vymykají standartnímu chování a blíže poznat svého kamaráda ze třídy.

Program vedla Tereza z organizace MAJÁK o.p.s. z Liberce. Tato organizace pomáhá již 25 let žákům, pedagogům, ale i ostatním lidem kteří mají nějaké problémy.

Tereza dokázala žáky zaujmou, zapojit do diskuze a realizace úkolů. Například jak překonal lávový potok, a přitom nemyslet jen na sebe nebo jak se podělíme všichni a o pásku, abychom si mohli napsat jmenovky a jiné.

Program naší třídě pomohl udělat zase malý krůček k lepšímu chování mezi sebou.