Cesta vlakem za Ježíškem

• Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

7. 12. 2021

„Hvězdička svítí, pro mě i pro tebe…“ Tak začíná jedna z vánočních písní, kterou si ve škole zpíváme. A hvězda kometa nám ukázala cestu za Ježíškem.

Pojedeme za Ježíškem vlakem! Kam? Až do Kryštofova Údolí, do muzea betlémů…tam je největší sešlost Ježíšků!

V muzeu jsme si nemohli vybrat, který betlém a Ježíšek je nejkrásnější. Jeden jsme nakonec přeci jen vybrali a položili jsme do něj, k Ježíškovi, dopis s přáním. V muzeu jsme si také prohlédli starodávné hračky, školu, model železnice, loutky z pohádek, staré stojánky a ozdoby na vánoční stromeček.

Před obědem nám zbyla chvilka času na prohlídku orloje i blbnutí na sněhu. A oběd? Ten, nám uvařili v penzionu Eva, a moc jsme si všichni pochutnali. Sladká tečka v podobě cukroví od maminek byla parádní.

Pak už zase hurá do kopce na nádraží. Vláčkem jsme přijeli a vláčkem taky odjedeme. Na nádraží v České Lípě už nás vyhlíželi rodiče.

To jsme zvědaví, zda se nám přání vyplní. Hvězdičko, děkujeme za hezký výlet!