DĚJEPISNÉ EXKURZE

• Martina  Hodinková

Bc. Martina Hodinková

4. 6. 2024

Měsíc květen je v naší škole věnovaný exkurzím všeho druhu a ani ty dějepisné nesmí chybět.

Žáci sedmých ročníků se vypravili do Kutné Hory, kde poznávali nejen historické centrum města zařazené na seznam UNESCO, ale rovněž se seznámili s cestou stříbra. Navštívili sedleckou kostnici, chrám sv. Barbory a rovněž stříbrný důl. I přes nepřízeň počasí si žáci exkurzi užili plnými doušky.

Oproti tomu deváté ročníky vyrazily na tematickou exkurzi do Lidic, kde je čekala prohlídka muzea, v němž se seznámili s tragickým příběhem obce, a to zejména prostřednictvím příběhů jednotlivých obyvatel. Pochmurný pocit byl umocněn komentovanou prohlídkou pietního místa, kde dříve Lidice stály.