Educa Myjob

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

16. 10. 2019
V pátek 11. října se naši deváťáci vypravili na veletrh vzdělávání a zaměstnavatelů Educa Myjob 2019 do Home Credit Arény v Liberci. Zde se seznámili s širokou nabídkou prezentujících se škol, mohli si vyzkoušet určité činnosti a hlavně získali informace o jednotlivých středních školách.

Zajímavé bylo, že se zde setkali i s absolventy naší školy, kteří dětem poskytovali informace, co je čeká v následujícím studijním období.
Současně si žáci prošli stanoviště mnoha zaměstnavatelů našeho regionu např. Mega a.s, ZOD Brniště, Armáda ČR. Na veletrhu se představily i organizace, které se zabývají pomocí absolventům při hledání zaměstnání. Informace tak děti získávaly od Úřadu práce, Top absolventu, Eurocentra Liberec aj.  Získané údaje teď děti zpracují a ve škole s nimi budeme i nadále pracovat.
Dopravu žáků do Liberce a zpět jsme v plné výši  uhradili z dotace Libereckého kraje, děkujeme.