Exkurze do Ekocentra Brniště 4. A a 4. B

• Daniela  Hojsáková

Ing. Daniela Hojsáková

2. 12. 2021

V rámci projektového dne vyrazily autobusem na mléčnou farmu do Brniště třídy 4. A a 4. B. Děti se názorně seznámily s provozem kravína a teletníku a mohly si sáhnout na čerstvě narozená telátka holštýnského plemene.

Také jsme se dozvěděli spoustu praktických informací o životě těchto zvířat. Např., že denně od těchto kraviček nadojí přibližně 50 litrů mléka, kolik má kráva žaludků, kolik toho sní a vypije. V další části jsme se zaměřili na náš jídelníček a původ potravin. V závěru projektového dne si děti vyrobily svou vlastní masku kravičky. Už se těšíme na nějakou další návštěvu této farmy.