HUBERTOVA STEZKA

Helena Kácovská

2. 2. 2023

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se děti z 1. a 3. oddělení se svými vychovatelkami rozhodly poznat i jinou část města než je sídliště Špičák, kde většina dětí i bydlí.

Společně se vydaly do městské části zvané Svárov a tam si prošly naučnou „Hubertovu stezku“. Děti zde mohly spatřit vyřezané sochy zvířat-medvěda, sovy, shlédnout naučné panely s obrázky a popisem rostlin a živočichů, které se v této oblasti vyskytují. Samy se pokusily i některá zvířata a rostliny během vycházky určit. U krmelce jsme všichni vysypali obsahy svých batůžků, ve kterých byly dobroty pro zvířátka – mrkev, jablka, tvrdý chléb. Od krmelce už nám zbývala jen zpáteční cesta ke škole, kde na děti čekali rodiče. Všichni byli spokojeni a těší se na další společné zážitky.