Jak rostliny léčí

• Jana  Bukovská

Mgr. Jana Bukovská

22. 10. 2023

Jak rostliny léčí zaujalo 2. D a 2. C a tak se žáci rozhodli zjistit o rostlinách více. Ve středu 18. 10. čekalo žáky Vlastivědné muzeum v České Lípě s programem pro šikovné ruce.

Povídání o rostlinách a aromaterapii s paní lektorkou Hankou žáky zaujalo. Kladli zajímavé otázky a podělili se i o vlastní zkušenosti. Součástí programu byla prohlídka části expozice věnované bylinkám a koření. Tímto prostorem nás provedla Šárka, která žákům přiblížila sušení i samotné čerstvé bylinky ze zahrad muzea. V poslední části si žáci vyrobili balzám podle svého uvážení. Mícháním výluhů z měsíčku, douglasky a levandule a přidáním éterických olejů vznikali balzámy pro použití na suché rty, ekzémy nebo odřený nos od kapesníku. Všem se výukový program líbil.