Kroužek vaření

• Kateřina Písaříková

Mgr. Kateřina Písaříková

20. 6. 2023

Během školního roku se žáci ze 4. C učili vařit.

Začali jsme pozdě, ale i tak jsme toho stihli mnoho. První týden jsme začali zlehka a ukázali si, jak udělat a také sníst česnekovou pomazánku. Nezůstali jsme ale jenom u slaného, odvážně jsme se vrhli i na banánky v čokoládě a francouzský toast s ovocem. Nebáli jsme se krájet, strouhat, péct ani smažit. A časem jsme dokonce zvládli i hráškovou polévku.

Žáci vše ochutnávali hned na místě, ale brali si také jídlo v krabičkách domů, aby mohli ochutnat i rodiče a sourozenci.

Konec školního roku se bohužel rychle blíží, a tak jsme i my náš kroužek museli zakončit. Jako odměnu za skvělou práci během celého roku jsme si na závěr upekli pizzu.