Magnolie k 30. výročí sametové revoluce

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

8. 10. 2019
V pondělí 7. října 2019 jsme se sešli s žáky školní samosprávy a vysadili magnolii k významnému výročí našich novodobých dějin. Navázali jsme tak na tradici výsadby stromů k významným událostem. V areálu školy již rostou lípy srdčité k 80. a 100. výročí vzniku ČSR, javor jasanolistý vysazený v roce 2001 k počátku tisíciletí a katalpa k 30. výročí založení naší školy.

Magnolii jsme zvolili, proto, že se jedná o nádherně kvetoucí dřevinu, která navíc patří mezi nejdéle rostoucí rostliny na Zemi a tak si přejeme, aby naše svoboda a demokracie byla také tak dlouhodobá. A na to a zdárný růst naší nové magnolie si děti připily nealkoholickým nápojem.
Výsadbu magnolie jsme uskutečnili s finanční podporou z krajského grantu životního prostředí.