Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Barbora  Mikulová

Mgr. Barbora Mikulová

15. 9. 2024

Celá 2. C se s chutí vrhla do nové práce a tento rok začala projektem “Místo, kde žiju”. Ano, začali jsme celkem zhurta - vybranou částí mapy našeho bydliště a okolí školy.

Tuto část jsme také šli společně prozkoumat dokonce za deště a do mapy si zakreslovali naši cestu. Označovali jsme také důležité budovy a pokusili se odhadnout, kde se právě podle mapy nacházíme.

Protože s okolím školy souvisí také bezpečná cesta do školy, formou hry jsme si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu. Zahráli jsme si hry ve třídě, na interaktivní tabuli a pracovali jsme na úkolech ve skupinkách, dvojicích i sami.

Poslední část našeho projektu jsme věnovali první pomoci a to proto, že bezpečnost a první pomoc spolu často souvisí. Navzájem jsme se tedy pokusili ošetřit, obvázat, přenést do bezpečí a také jsme si připomněli, jaké máme adresy domů a která jsou ta důležitá telefonní čísla na policii, hasiče a záchrannou službu.

Paní učitelka na nás může být hrdá, zvládli jsme to na jedničku s hvězdičkou.