Návštěva hradu Lipý

Radka Vrabcová

22. 4. 2023

Dalším cílem v projektu „Poznávání České Lípy“ byl pro 5. oddělení školní družiny vodní hrad Lipý. V úterý 18. 4. 2023 jsme vyrazili na domluvenou prohlídku.

Nejprve jsme si prohlédli okolí hradu, následně nádvoří, kde jsme virtuálně vystoupali na hradní věž a „zahučeli“ do hradní jímky. Ve sklepení jsme vyslechli místní pověsti. Děti už vědí, kde jsou andělská křídla i čertí rohy. Baví nás keramika, a proto pro nás byl zajímavý střep z typické českolipské keramiky. V obytné části se nám tak líbilo, že bychom se tam i rádi ubytovali.

V celém areálu doznívala velikonoční výzdoba, která byla krásnou kulisou naší prohlídky. Příjemnou tečkou byl nákup suvenýrů, a to si děti jako vždy, náramně užily. Odnést si domů nějakou tu trofej přece baví úplně všechny!