O pyšné žirafě

Květoslava Hradecká

22. 11. 2023

Poetický hlas pana Vaňka z divadélka Matýsek přivítal děti z přípravných tříd a 1. ročníků v úterý 21.11.2023 ve školním divadélku. Pro nejmenší školáky byla připravená pohádka O pyšné žirafě.

Scéna byla plná překvapení a nechybělo samozřejmě jako v každém představení tohoto divadélka i poučení přizpůsobené dětskému divákovi. Děti se zatajeným dechem sledovaly nejen děj pohádky, ale svým komentářem reagovaly i na měnící se nasvícení scény a proměny paravánu, který představoval nejen zoologickou zahradu ale v druhé části pohádky i nekonečný vesmír. Reakce dětí nám potvrdily, že jsme představení od pana Vaňka vybrali jako vždy dobře.