Ovoce naší zahrádky

Lenka Limberková

19. 9. 2020

Projektové odpoledne plné sezónního ovoce zažily děti z 6. oddělení školní družiny. Společně s paní vychovatelkou Lenkou Limberkovou nejenom poznávaly ovoce, které nám nyní zahrádky nabízí, ale zavzpomínaly i na ovoce letní a naučily se je roztřídit dle ročního období.

Dále děti podzimní básničkou spojenou s dramatizací přilákaly blížící se podzim. V průběhu odpoledne nechyběla ani pohybová hra zaměřená na postřeh, ale i na podzimní ovoce. Na závěr báječného odpoledne společně s paní vychovatelkou ochutnaly jablíčka, hrušky, švestky, bílé i růžové hroznové víno a porovnávaly nejenom barvy, ale i chuť jednotlivého ovoce. Úplnou tečkou před odchodem domů, byla omalovánka, kde děti vyjádřily barevnou krásu podzimního ovoce, které nám v této době dodává tolik potřebné vitamíny.