Pietní akt u pomníku

• Libor  Šmejda MBA

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda MBA

8. 5. 2023

V pátek 5. května odpoledne jsme si pietním aktem u židovského pomníku v areálu naší školy připomněli konec druhé světové války.

Smyslem této akce s názvem "Česká Lípa židovská" bylo připomenutí si obětí tohoto válečného konfliktu z řad obyvatel České Lípy. Tuto skutečnost zmínila krátkým projevem starostka města Jitka Volfová. Následovalo položení květin a symbolické kladení kamínků na pomníky. Hudební doprovod této akce provedli žáci a učitelé českolipské ZUŠ.

Poté se účastníci akce přesunuli na starý židovský hřbitov na Střelnici, kde byla komentovaná prohlídka. Někteří z nich se poté připojili k čistění pamětních tabulek židovských obyvatel v ulicích České Lípy.

Děkujeme kolegovi A. Fluskovi za pořízené fotografie.