Pochop přírodu

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

24. 11. 2023

V úterý 22. 11. žáci třetích tříd shlédli výukový program s živou liškou. Nejdříve získali informace, jak reagovat na přítomnost tohoto živočicha, vyhnout se prudkým pohybům a nechat se očichat, i když je nám to nepříjemné a máme strach.

Poté byla liška vypuštěna do volného prostoru. Ihned začala běhat mezi dětmi po celé tělocvičně. I přes bezprostřední kontakt se zvířetem jsme nesměli lišku pohladit. Během pobíhání lišky jsme se dozvěděli plno zajímavostí z jejího života a pan Holík nám odpověděl na naše zvídavé otázky. Na závěr jsme měli možnost porovnat a dotykem vyzkoušet rozdíl jezevčí a liščí kožešiny.

Živá liška bohužel tento den nebyla ve své kůži a nedovolila nám si ji pohladit.

Výukový program žáky velmi zaujal, přinesl jim nové poznatky.