Pohádky do postýlky

• Iveta  Honzejková

Mgr. Iveta Honzejková

6. 10. 2023

V podzimním odpoledni 4. října 2023 bylo v dětském oddělení Městské knihovny Česká Lípa, pobočka Špičák velmi živo.

Knihovna pozvala všechny vášnivé čtenáře na setkání s učitelem, skladatelem, hudebníkem, malířem, hipíkem ,ale hlavně spisovatelem Markem Šolmesem Srazilem.

My jsme toho hbitě využili. Místo čtení pod lampou ve škole jsme vyrazili s výběrem žáčků – čtenářů na jeho autorské čtení.

Na besedu se vypravilo 13 dětí z naší školy. A rozhodně se ani chvilku nenudily. Pan Srazil jim neobyčejným způsobem četl ze své knihy Pohádky do postýlky podzimní příběh o skřítkovi Frňkovi. Tak se dozvěděly, co je třeba udělat, aby získaly dobrého kamaráda a nemusely být nikdy smutné. Během čtení se ovšem malovalo, zpívalo, cvičilo, tleskalo do rytmu, skákalo…

Zkrátka Marek Srazil přivezl dětem úsměvy a radost. A stejnou radost snad přinese dětem také četba jeho knih.