POKÉMONI NA FLORBALE

• Jan Havlásek

Mgr. Jan Havlásek

10. 3. 2023

Téměř čtvrtina 2. stupně ZŠ se sešla na velkolepý florbalový turnaj. Účastnilo se ho neuvěřitelných 81 žáků. Každé družstvo obdrželo název podle věhlasného pokémona a bylo rozlosováno do své pokémonské ligy.

POKÉMONI NA FLORBALE

ANEB NEOFICIÁLNÍ MISTROVSTVÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

• Johtová liga – žáci šestých a sedmých tříd
  • Indigová liga – žáci osmých a devátých tříd

V každé lize bylo 6 družstev a hrálo se systémem každý s každým, kde utkání trvalo 6 minut.

Hrálo se kontinuálně ve dvou velkých tělocvičnách ZŠ. Na prvním stupni se odehrál boj o titul v Johtové lize a na druhém stupni zase v Indigové.

Na žácích bylo patrné, že nechtějí dát svoji kůži zadarmo a pokémonskou hantýrkou se nikdo nechtěl „kačnout“ a dostat mnoho gólů, protože by musel svádět daleko obtížnější souboj a svůj zápas tím pádem prohrát, tak si mužstva dávali záležet v obranné fázi.

Johtová liga

PIKACHU

• Lukášek, Kalenda, Kunák, Blažek J., Blažek M., Kopecký, Badral, Koky, Divíšková, Filingerová

BULBASAUR

• Studenovský, Stojec, Brožek, Jack, Ešner, Truchlý, Halgašová, Kudrnová, Nečesaná

CHARMANDER

• Strnad, Novotný, Šplíchal, Buldra, Brynza, Makovec, Barvíková, Trhlínová

JIGGLYPUFF

• Lukáš, Pešek, Brejša, Kopecký, Kubelka, Piglowská, Dosedělová, Kuncová

SQUIRTLE

• Samek D., Samek P., Škirda, Jurenka, Günter, Stolínová, Chocholoušová, Dudová

ONIX

• Matz, Peluňka, Makovec, Kubelka, Šafařík, Sztolárik, Koky, Bracháčková, Kuncová

Indigová Liga

CATERPIE

• Ferenc, Havlík, Brotánek, Pechač, Ari, Kadlec, Procházka, Kovář

WEEDLE

• Štummer, Hodný, Tvrdík, Dlabač, Havelka, Gavlík

RATATTA

• Pola, Jirásek, Tomeš

PSYDUCK

• Piták, Hoffman, Uhliarik, Dener, Ujhelský

ABRA

• Žampach, Jeřábek, Paulíček, Nedbal, Furiš

BELLSPROUT

• Straka, Pavelka, Horváth, Jindra, Salač

Turnaje měli neskutečný náboj a atmosféru, žáci si fandili a slavili každý gól jak kdyby se jednalo o mistrovství světa... cíl byl tedy splněn a zábava a chuť se hýbat :-).

V poslední řadě bychom chtěli poděkovat všem žákům, kteří nám pomáhali s organizací: zapisování výsledků, psaní diplomů a fotografům.

Sportu zdar a děravým míčkům zvlášť.
Legner Vojtěch, Havlásek Jan