Poslední výtvarný kroužek

Radka Vrabcová

9. 6. 2023

Celoroční práci výtvarného kroužku školní družiny ukončily děti posledním setkáním v pondělí 5. 6. 2023.

Při pravidelných pondělních schůzkách si žáci vyzkoušeli spoustu nových výtvarných technik např. práci s tuší rozfoukávanou odstředivou silou, práci s malířskou páskou a molitanovým válečkem, vytváření papírových štočků na grafický tisk… Nejtěžší byla práce s rydly při linorytu. Výsledek byl však úžasný!

Dovednosti v tradičních technikách při svých kreativních projevech děti využívaly také dostatečně. Vrcholem byla malba akrylovými barvami na malířské plátno. Děvčata i kluky „múza“ přitáhla vždy natolik, že si při práci zapomněli i povídat. Svá díla si děti odnesly domů. Rozloučili jsme se přípitkem a popřáli si hezké prázdniny. Na viděnou v příštím roce!