Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Ilona Svobodová

Mgr. Ilona Svobodová

14. 9. 2024

Skončilo léto a s ním i prázdniny. Nastal začátek nového školního roku!

Po zahájení školního roku se i šesté ročníky zapojily do projektu “Místo, kde žiju”. Cílem projektu bylo poznat své nejbližší okolí. Třída 6.A. a 6.B se vydala do města po předem vybraných památkách, třída 6. D se rozhodla prozkoumat převážně Městský park a náměstí T. G. Masaryka. Chlapci se zaměřili na památníky v Městském parku a děvčata se zaměřila na měšťanské domy a radnici na náměstí. Žáci měli za úkol samostatně nasbírat, co nejvíce informací o daném místě a následně je ve škole elektronicky zpracovat. Výsledné práce v podobě turistické brožury, modelu náměstí a plánku trasy jsou k vidění ve třídách.

Mimo nově získaných informací si žáci ve velké míře zlepšili své digitální kompetence formou zpracování a úpravy textu či obrázků v textovém procesoru.