Štrúdlobraní

Lenka Limberková

30. 10. 2021

Kdo by neměl rád vůni pečených jablek, skořice a medu. Právě touto variací vůní provoněly děti ze školní družiny cvičnou kuchyňku v podvečer před podzimními prázdninami.

Za pomoci paní vychovatelky Lenky Limberkové a Lucie Vlastové se děti seznámily s prostředím a pravidly školní kuchyňky a poté se už jen a jen kuchtilo. Připravit listové těsto, nastrouhat jablíčka, správně osladit a posypat skořicí. Pak opatrně zavinout, potřít vajíčkem a šup do rozpálené trouby. V čase, kdy se štrúdly pekly, děti uklidily stoly, umyly nádobí a po očku sledovaly co se děje v troubě. Zbyl i čas na ovocný čaj a krátké povídání. Domů si každé dítě hrdě neslo svůj vlastnoručně upečený štrúdl. Děti se moc těšily, jak potěší rodiče, až společně u kávy a čaje sladkost podzimu ochutnají.