Svatý Martin ve školní družině

Lenka Limberková

14. 11. 2023

Děti z 6. oddělení školní družiny se od paní vychovatelky Lenky Limberkové minulý týden dozvěděly mnoho o světci, který dle pranostiky často přináší i první sníh.

Seznámili jsme se s legendou o rytíři, který pomohl žebrákovi, ale i o posvícení, které svátek svatého Martina na jeho počest doprovází. Věnovali se nejenom tvoření výtvarných koláží, kdy jsme si vyzkoušeli skupinovou práci, ale pekli jsme i výborné svatomartinské rohlíčky. Na závěr týdne si v tělocvičně hráli hry s tématikou svatého Martina a zasoutěžili v týmech jako udatní rytíři. První sněhové vločky sice svatý Martin nepřivezl, ale i tak tento svátek nastartoval ve školní družině vánoční přípravy.