Veselé svačinky

Lenka Limberková

31. 3. 2022

Svačina… tolikrát skloňované slovo. „Na co máš chuť, co by sis dal, proč jsi to nesnědl?“, také to slýcháváte od svých maminek?

Právě proto se děti ze školní družiny vydaly s paní vychovatelkou Lenkou Limberkovou do školní kuchyňky, a zkusily si samy svačinu vytvořit. Takovou, aby jim lahodila chutí i okem. Někdy máme chuť na slanou, jindy na sladkou svačinku. Děti daly své fantazii volnou ruku a vznikly krásně obložené chlebíky. Některé sladké, plné ovoce, druhé zase obložené šunkou, sýrem a zeleninou. Poté u čaje společně poseděly a ochutnaly své „veselé svačinky“.