Výměna zkušeností v rámci stáže pedagogů

• Věra  Píchová

Mgr. Věra Píchová

18. 3. 2024

Nedílnou součástí učitelské práce je učení se novým věcem tak, aby se držel krok s moderními trendy a s měnícím se prostředí ve školství.

Právě proto se minulý týden vydala do naší školy skupinka učitelů prvního i druhého stupně ze Základní školy v Chrastavě. V rámci stáže v projektu UNICEF Ukrajina se dozvěděli letité zkušenosti naší školy s učením žáků s odlišným mateřským jazykem, a to nejen tím ukrajinským.

Součástí stáže, která se odehrála v počítačové učebně, byla ukázka generátorů například pro tvorbu trimina, komunikační aktivity Já mám, kdo má a dalších. Tedy pomůcek, které lze využít při výuce v heterogenní třídě, kde se nachází žák s odlišným mateřským jazykem s různou úrovní znalostí češtiny.

V závěru proběhla velmi inspirativní výměna příkladů dobré praxe, která byla přínosná pro obě strany.