Adventní a vánoční výzdoba školy

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

8. 12. 2020

Nastalo jedno z nejkrásnějších období roku -  Advent. Školy letos pracují v podmínkách zcela odlišných, než byly dosud zvyklé. Na učitele, jejich žáky, rodiče i ostatní zaměstnance školy jsou kladeny nároky, jak obstát v této nestandardní době, a proto jsme se rozhodli navodit u nás ve škole adventní pohodu.

Zavonělo jedloví, mihotající se světýlka, blikají světla svíček, třpytí se koule i řetězy, které spolu s andělskými vlasy ozdobily větve ve vázách. Děti se svými učitelkami , učiteli, vychovatelkami a asistentkami přiložily ruce k dílu. vyzdobily svícny, adventní věnce, keramické zvonky a ozdoby, kterými dozdobily nejen své třídy, ale u školní chodby a společné prostory u vstupu do školy.

Advent je doba příprav na vánoce. Zklidněme se, rozjímejme a v klidu vyčkejme příchodu času vánočního.