Hmota mluví

• Jan Sládek

Ing. Jan Sládek

26. 6. 2024

Ve dnech 19.6 a 20.6. 2024 se žáci zúčastnili programu "Hmota mluví - architektura 20. století + workshop".

Zde si žáci ve Veletržním paláci prohlédli interaktivní výstavu architektonických unikátů na našem území a jejich zajímavá řešení. Také ve workshopu si vyzkoušeli použitelnost různých materiálů pro stavby a tvorbu.
Ve stejné budově pak shlédli komentovanou výstavu " Umění dlouhého století 1796 - 1918", na které si prohlédli originály velikánů našeho i světového výtvarného umění  (Schikaneder, Rousseau, Filla, Slavíček, Picasso a mnoho dalších). Po přesunu na noční ubytování na Máchově jezeře (Klůček) a přespání jsme si ještě dali vycházku s okružní jízdou lodí, kterou si žáci také užili.