Jarní výsadba v areálu školy

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

6. 6. 2022

Tak jako v předchozích letech jsme vysadili předpěstované letničky, které doplňují stálé trvalkové záhony v areálu školy.

Cílem je, aby nám v zde stále něco kvetlo až do pozdního podzimu. Výsadbu uskutečnili všichni šesťáci i žáci 7. B a 7. D. Do keramických nádob jsme umístili hlavně pelargonie z průhonického šlechtění. V polostinných záhoncích již nakvétají okrasné tabáky a netykavky. Na slunných polohách byly zasazeny nízké rudbekie a u židovského pomníku žlutě kvetoucí afrikány. Bata ze 7. D vysadil vytrvalý hlaváč kavkazský, což je krásná a současně mongolská národní rostlina.