Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Jan Sládek

Ing. Jan Sládek

16. 9. 2024

Žáci devátých tříd A, C a D pracovali na projektových dnech na téma „Město, kde žijí“.

Zaměřili se na mapování a historii takzvaných Kamenů zmizelých na území České Lípy. Ve středu vyhledávali poznatky ve zdrojích dostupných informací o historii židovského osídlení v České Lípě a připravovali si je pro vyhledávání v městských ulicích. Tentýž den žáci vyrazili do města a podle mapy vyhledávali a fotili konkrétní Kameny zmizelých a další památky, poukazující na osudy židovské komunity v našem městě. Na okruhu, dlouhém 4,5 km navštívili starý židovský hřbitov na Střelnici, Kameny zmizelých v Děčínské ulici, v ulici U synagogy památník vypálení synagogy v Moskevské ulici a další kameny zmizelých. Nakonec vyhledali v areálu školy Památník obětem pochodu smrti.
Ve čtvrtek a pátek zpracovávali své poznatky a fotodokumentaci do grafických koláží a nakonec do digitální podoby v prezentacích.
J. Sládek, P. Svobodová, J. Hrdina.