Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Moc nám chutnalo

Moc nám chutnalo

  • Tereza Barvířová

Tereza Barvířová

23. 2. 2021

Ve středu,17.2., si děti ze 7. odd. vyzkoušely upéct masopustní koláče. Aby věděly, co to dá práce a jaká kouzla těsto umí než se koláče dostanou na talíř. Šly, v doprovodu paní vychovatelky Terezy Barvířové a paní učitelky Moniky Srubkové,


do školní kuchyňky, kde si ještě před obědem zadělaly kvásek, který všem připomněl pohádku Hrnečku vař. Nakonec těsto, které zadělaly děravou vařečkou vyfotily, aby si dobře pamatovaly jak bylo velké a mohly porovnat, co se s ním bude dít dál. Po obědě na děti v míse na topení čekalo překvapení. Když odkryly utěrku, našly těsto 2x větší. Nakonec si koláčky samy ozdobily mákem, tvarohem a mandlemi. Po upečení si na nich pochutnaly ještě dřív, než stihly vychladnout. Ten den se družinou linula taková vůně, že se všem kolemjdoucím sbíhaly sliny. Malí kuchaříčci si už koláčky zvládnou upéct sami, kdykoli na ně dostanou chuť.