Sbírka hraček

• Iveta  Truhlářová

Mgr. Iveta Truhlářová

4. 4. 2022

Ve středu 30. března 2022 bylo do ubytovny v Nových Zákupech přivezeno více než 25 uprchlíků z Ukrajiny. Mezi nimi i několik dětí, včetně roční holčičky.

Z části holé dlouhé chodby se paní Rybová se svým manželem snaží dětem udělat herní koutek. Vzhledem k tomu, že vše je tvořeno za pochodu, tak doposud tam byl položen jen koberec. Žáci 8. B udělali bleskovou sbírku hraček, plyšáků či her, pastelek a omalovánek, které třídní učitelka Iveta Truhlářová s Ivanou Ryškovou odvezly v neděli po obědě přímo na ubytovnu. Během chvilinky se z různých pokojů vynořovaly zvědavé dětské obličeje a kromě dvou plných tašek oblečení, se děti radovaly i z drobností pro radost. Během příštího týdne chystáme ještě jednu dodávku, protože čtyři plné tašky, jak lze vidět, byly pouze troškou v prázdnotě pro děti, které o všechno přišly.