Už vím, jak mohu pomoci

Lenka Limberková

26. 5. 2021

Úraz…takové krátké slovíčko a přitom může přivodit velké následky. Jak pomoci kamarádovi při úrazu se v rámci projektového odpoledne ve školní družině učily děti z 6. oddělení.

Jak reagovat, zavolat záchrannou službu a poskytnout nutnou první pomoc… to vše děti zvládly teoreticky i prakticky. V rámci projektu si vyzkoušely nepřímou masáž srdce, přenos nemocného, ovázání rány i znehybnění zlomeniny. Na závěr děti vyslechly telefonát malé holčičky se záchrannou službou. Celé odpoledne byly děti velmi aktivní a zvídavé. Určitě se k tématu budeme průběžně vracet a vše opakovat, protože opakování je přeci matkou moudrosti.