V hlavní roli sklo

• Pavlína  Svobodová

Mgr. Pavlína Svobodová

28. 5. 2024

V pátek 24. května vyjeli naši osmáci na oblíbený sklářský workshop do Nového Boru. Ten tradičně organizuje pro žáky základních škol Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola.

Pod vedením odborných učitelů si žáci vyzkoušeli broušení a malování skla, rytí, foukání skla v huti a v ateliéru designu se seznámili s oborem design interiérů a prohlédli si práce studentů. Na závěr jsme všichni zhlédli film o historii a současnosti školy a možnostech studia.

Výsledky své práce, hotové výrobky, si osmáci odvezli domů. Některé výrobky byly velmi zdařilé a učitelé naše žáky chválili.